Назад  до блогу

“Тиха земля”: у Києві відбувся показ документальної стрічки про гуманітарне розмінування

|

BAZA Production створили короткометражний фільм про людей, які працюють над очищенням українських територій від мінного забруднення. 30 травня 2025 року відбувся закритий показ, на якому були присутні партнери ПРООН із протимінної діяльності з понад десяти посольств, а також представники державних установ, міжнародних організацій, бізнесів, громадських організацій та медіа.

Партнери

Фільм “Тиха земля” був створений за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та фінансування уряду Республіки Корея у партнерстві з Міністерством економіки України та Державною службою з надзвичайних ситуацій України. Режисери стрічки – Віктор Солодуха та Еміль Бахтиєв, а продюсером виступив Михайло Хороших

"
Наш безпрецедентний досвід, отриманий під час розмінування українських земель, у майбутньому допоможе міжнародній спільноті у формуванні нових, більш ефективних правил та стандартів гуманітарного розмінування. Дякуємо всім партнерам, які стали пліч-о-пліч з нами, щоб спільно подолати виклики та наслідки забруднення наших земель вибухонебезпечними предметами.
Володимир Демчук
генерал-майор служби цивільного захисту, заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій
No items found.
ФОТО КОМАНДИ BAZA Production (Віктор Солодуха, Еміль Бахтиєв, Михайло Хороших)

Команда

BAZA Production відомі своїми відео для проєктів Міністерства економіки України “Soul of soil” та “Власна справа”, а також інсталяцією “Українське Сталеве Серце” на Ukraine Recovery Conference в Берліні.

"
Тиха земля” — це важлива історія про людей, які знайшли себе у розмінуванні та щоденно ризикують життям, щоб очистити Україну від вибухонебезпечних залишків війни — і таким чином повернути надію та віру в безпечне майбутнє всієї країни.
Христофорос Політіс
заступник Постійного представника ПРООН в Україні
No items found.
Павло Бондаренко, Наталія Горун, Олександр Бончковський

Головні герої стрічки – Павло Бондаренко, Наталія Горун та Олександр Бончковський. Павло працює начальником відділення механізованого розмінування ДСНС у Миколаївській області. Він ділиться особливостями  роботи, в якій знайшов своє призначення. Наталія Горун – фахівчиня з нетехнічного обстеження Norwegian People’s Aid. Бажання очищення від вибухонебезпечних предметів власного дому спонукало її до роботи над розмінуванням інших територій. Олександр Бончковський – науковець,  доктор філософії з географії та головний науковий консультант Товариства дослідників України. Олександр разом з командою вивчає ґрунти в різних контекстах, щоб оцінити, які території мають вищий ризик замінування та оптимізувати весь процес знешкодження мін. 

"

Програма розвитку ООН тісно співпрацює з урядом України у всіх сферах гуманітарної протимінної діяльності, допомагає координувати національні зусилля з розмінування та міжнародну підтримку. Щоб сприяти поверненню сільськогосподарських земель у використання, агенція використовує інноваційні технології, такі як супутникові знімки, дистанційне зондування, штучний інтелект і машинне навчання.

Історії героїв фільму “Тиха земля” підкреслюють важливість спільних зусиль та міжнародної підтримки ініціатив з розмінування, щоб українська земля скоріше стала безпечною і жителі деокупованих територій могли повернутися до своїх домівок. Фільм планують подавати на участь у міжнародних та українських кінофестивалях.